"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir."
M. Kemal ATATÜRK


Ana Sayfa


ARAŞTIRMA PROJESİ

DUYURU ARŞİVİ

 

KİMYA BÖLÜMÜ

1993 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde kurulmuş olan Bölümümüz; Analitik Kimya, Anorganik Kimya, Biyokimya, Fizikokimya ve Organik Kimya Ana Bilim Dallarında eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Bölümümüz her yıl yaklaşık 170 lisans öğrencisi almaktadır. Lisans Programımızda zorunlu, teorik, uygulamalı ve laboratuvar derslerinin yanı sıra; teknolojik ve bilimsel araştırma metodları hakkında seçmeli dersler de sunulmaktadır. Ayrıca Bölümümüzde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi de verilmektedir.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
GÜNDEM
DUYURU PANOSU
 
 
 
SCI/SCI-EXPANDED 2013 YILI YAYINLARIMIZ

Avcıbaşı, U., Avcıbaşı, N., Akalın, HA., Ediz, M., Demiroğlu, H., Gümüşer, FG., Özçalışkan, E., Türkcan, C., Uygun, DA., Akgöl, S. Synthesis And Biodistribution Of Novel Magnetic Poly(HEMA-APH) Nanopolymer Radiolabeled With Iodine-131 And Investigation Its Fate In Vivo For Cancer Therapy, Journal of Nanoparticle Research, 2013;15(10):2021.

Aktaş Sözen P, Ilker Del Rrosal, . E.Manoury, F. Demirhan, A. Lledos R. Poli ‘Speciation of [Cp*2M2O5] in Polar and Donor Solvents’ Chem. Eur. J,.12 (2013),3969-3985.

M. Karabacak, S. Bilgili, T. Mavis, M. Eskici, A. Atac, “Molecular structure, spectroscopic characterization (FT-IR, FT-Raman, UV and NMR), HOMO and LUMO analysis of 3-ethynylthiophene with DFT quantum chemical calculations” Spectrochimica Acta Part A:Molecular and Biomolecular Spectroscopy, 709-718, 115, 2013.

O. Birel, N. Kavasoglu, A.S. Kavasoglu, H. Dincalp, B. Metin, "Fabrication and electrical characterization of Al/diazo compound containing polyoxy chain/p-Si device structure", Physica B, 412, 64–69, (2013).


DEVAMI

Akademik takvim için tıklayınız.

 

Bölümümüzde, Erasmus değişimi temel araçları arasında yer alan ders içerikleri ve AKTS-ECTS uyumu ile Erasmus ikili anlaşmaları konusundaki faaliyetler devam etmektedir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali ÇELİK'in, sunmuş olduğu "Laboratuvarda Güvenlik" konulu konferansın, sunum dosyasına ulaşmak için tıklayınız.

 

MEZUNLAR GÜNÜ DUYURUSU
23 Mayıs 2014 Cuma günü Üniversitemizin tüm mezunlarının davetli olduğu Mezunlar günü düzenlenecektir. Kimya Bölümü mezunlarımızı da bu organizasyona bekliyoruz. Ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz [24-04-2014].
MEZUNLAR GÜNÜ link

2013-2014 Bahar Yarıyılı ders programı ve 3.-4. sınıflar seçmeli ders grupları ekte sunulmuştur.


Zorunlu staj yapacak öğrencileriçin bilgilendirme ve başvuru dosyaları ekte sunulmuştur. [02-04-2013]. Dosya 1 - Dosya 2 - Dosya 3

Kimya Programı yenilenmiş olup intibaka ilişkin ders eşleştirmeleri için tıklayınız.

Staj Başvurusu Yapan Öğrencilerin Dikkatine: Staj Defterleri Rektörlük Matbasından satın alınarak Staj süresince doldurularak firmaya onaylatılacaktır.

Ek-2 Formu firmaya onaylatılacaktır.Kapalı zarf içinde stajın bitiminden itibaren en geç 10 gün içinde Kimya Bölüm Başkanlığına şahsen yada posta yolu ile teslim edilecektir.


KİMYA BÖLÜM BAŞKANLIĞI
İrtibat Tel: 0 236 2013151
e-mail:kimya@
cbu.edu.tr


Celal Bayar Üniversitesi Kimya Bölümünün Resmi Web Sitesidir.